OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

19 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 2. Dzisiaj składka przeznaczona jest na działalność Radia Via.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 18:30 w kościele parafialnym, i o 18:00 w kaplicach dojazdowych. Zachęcamy do śpiewu litanii przy kapliczkach.
 4. W poniedziałek przypada 19. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji w modlitwach.
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy połączona z majówką we wtorek o godz. 18:30. Po nabożeństwie zbiórka starszej grupy ministrantów i próba parafialnego chóru o 19:30. W ten dzień czcimy św. Jana Nepomucena, którego obraz znajduje się w ołtarzu w lewej nawie.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. 7 SP we wtorek po Nowennie.
 7. W czwartek przypada 23. dzień miesiąca – nabożeństwo do św. O. Pio w połączeniu z majówką.
 8. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 9. Spotkanie KSMu w piątek rozpoczynamy Mszą Św.
 10. Caritas naszej diecezji przekazał na parafie cegiełki w cenie 5 zł na kolonie dla dzieci pochodzenia polskiego mieszkające na Ukrainie. Będziemy je rozprowadzać za tydzień. Prosimy o przeprowadzenie tej akcji Akcję Katolicką i Caritas.
 11. Jest planowany wyjazd do Częstochowy z 8 na 9 czerwca na czuwanie nocne. Koszt wyjazdu 70 zł. Zgłaszamy się do nas kapłanów przez najbliższe dwa tygodnie. Zapraszamy członków APDCz, a także sympatyków, tej grupy. Wyjazd w sobotę o godz. 9:00 spod kościoła parafialnego, powrót w niedzielę ok. 8:00
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedziela – Chrystus w Unii Europejskiej, profanacje Polsce; Źródło – Urodziny Jana Pawła II.
 13. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.