OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

15 kwietnia 2018 r.

 1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
 2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury Słowa Bożego, które pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.
 3. W poniedziałek przypada 16. dzień miesiąca – nabożeństwo do św. Jana Pawła II po Mszy Św. o godz. 18.00. Prosimy o napisanie próśb i podziękowań do św. Papieża i złożenie ich do koszyczka pod chórem. Na nabożeństwo zapraszamy młodzież kl. VII i II. gim. przygotowujących się do bierzmowania; po nabożeństwie dla nich spotkanie, na które prosimy zabrać Pismo Święte oraz notatnik i długopis.
 4. We wtorek o godz. 17.00 dla dzieci 1. komunijnych próba śpiewu. A o godz. 18.00 Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie spotkanie chóru oraz zbiórka ministrantów.
 5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii. Spotkanie KSMu rozpoczyna się Mszą Św. Przypominamy, że na spotkaniu odbędzie się kurs 1. pomocy. Serdecznie zapraszamy.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy w Jaszczurowej odpust ku czci Dobrego Pasterza, natomiast w kaplicy w Berdechowie Msza św. o godz. 9.00.
 7. Do tej uroczystości przygotujmy nasze serca przystępując do spowiedzi świętej
  w kościele parafialnym przed każdym nabożeństwem nadchodzącego tygodnia.
 8. Także w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
 9. GOKiW w Wielopolu zaprasza na sztukę Spalony dom, napisaną w oparciu o dramat rodziny Wójcików z Małej podczas II. Wojny Światowej, w wykonaniu Zespołu Teatralnego OSP w Małej. Spektakl odbędzie się 29. kwietnia o godz. 17:00 w Sali GOKiW w Wielopolu. Wstęp: wolne datki
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela – poświęcona osobie papieża Benedykta XVI w jego 91. urodziny, Źródło w tematyce zmartwychwstania oraz Cuda i łaski Boże – o Panu Jezusie Ukrzyżowanym z Brzozdowic w Kamieńcu Pomorskim.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Kazimierz Trznadel. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.