OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Program Telewizyjny podany jest na tablicy ogłoszeń.
 3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornej we wtorek o godz. 16:30. Po Niej nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We wtorek po nabożeństwie próba parafialnego chóru, a także katecheza dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania kl. VIII SP.
 5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii o godz. 16:30. Spotkanie KSMu rozpoczyna się Mszą Św.
 6. Za tydzień w kaplicy w Jaszczurowej, po Mszy Św. o godz. 9:00 odbędą się Jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież z Koła Misyjnego ze Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej. Będzie można wtedy złożyć ofiarę na Adopcję Misyjną dziewczynki z Ugandy. Nasze dzieci co miesiąc wysyłają 70 zł na jej utrzymanie i naukę.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela i Źródło – o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie; Cuda i łaski Boże – o ks. Dolindo .
 8. Biskup Rzeszowski polecił przeprowadzić zmiany w dotychczasowym systemie dystrybucji prasy katolickiej, jaka jest prowadzona w naszej diecezji. Każda parafia ma zgłosić oszacowaną ilość poszczególnych gazet, jakie dana parafia jest w stanie rozprowadzić. Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych o zapisy na konkretne czasopisma w zakrystii lub w kancelarii do najbliższej niedzieli włącznie.

 9. Informacja z Parku Energii w Błażowej: od lutego są miejsca dla chętnych osób na bezpłatny kurs operatorów – instalatorów fotowoltaiki, turbin wiatrowych i stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Kurs trwa 5 dni w Błażowej. Termin do ustalenia. Wyżywienie i zakwaterowanie bezpłatne. Po końcowym egzaminie uzyskuje się uprawnienia UDT i SEP. Zapisy do czwartku, 31.01.br. Kontakt mailowy szkolenia@parki.es i tel. 17 77 96 279.
 10. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Mariusza Gaca. Wieczny odpoczynek…
 12. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z księżmi.

DATA

KSIĄDZ

GODZINA

REJON

21.01.2019(poniedziałek)

Katecheta

14:00

Łęg od p. Gąsiorów do p. Śliwów