OGŁOSZENIA PARAFIALNE

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 lutego 2018

 

 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
 2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zapraszamy na adorację NS oraz skorzystanie z sakramentu pokuty wszystkich chorych na godz. 14:00. W ich intencji ofiarujemy koronkę do Miłosierdzia Bożego zakończone/ą błogosławieństwem Lourdzkim z wręczeniem pamiątkowych obrazków.
 3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Księga Trzeźwości jest wyłożona na stoliku z gazetami, prosimy o składanie w niej deklaracji wraz z własnoręcznym podpisem z zaznaczeniem okresu wstrzemięźliwości od alkoholu i używek.
 4. Dzisiaj po Mszach Św. ministraci będą rozdawać ulotki z Caritasu z prośbą o przeznaczenie 1% podatku.
 5. Nabożeństwa wieczorne od tego tygodnia będą o godz. 17:00, z wyjątkiem soboty.
 6. We wtorek Msza Św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:00. Po nowennie zbiórka ministrantów.
 7. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele w porządku świątecznym w naszym kościele o godz. 7:00; 10:30; 17:00 oraz w kaplicach: w Jaszczurowej o 9:00, w Berdechowie o 12:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 8. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Składka będzie przeznaczona na Caritas jako jałmużna wielkopostna.
 9. W piątek przypada 16. dzień miesiąca – nabożeństwo do św. Jana Pawła II po Mszy Św., prosimy o składanie próśb i podziękowań do św. Papieża do koszyczka pod chórem.
 10. W sobotę o 16:30 odbędzie się nabór do Grupy Uwielbienia, a o 18:30 próba i spotkanie wszystkich członków Grupy.
 11. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba skierował na praktykę duszpasterską do naszej parafii diakona Szczepana Węglowskiego z Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie na okres od 10 lutego do 02 kwietnia bieżącego roku. Diakon Szczepan pochodzi z parafii Widełka pw. MB . W naszych modlitwach polecajmy Bogu diakonów i wszystkich alumnów prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. Życzymy diakonowi Szczepanowi światła Ducha Świętego podczas głoszenia Słowa Bożego, w katechizacji w szkole i podczas spotkań z zespołami duszpasterskimi. Niech MB Brzezińska otacza Cię swoją opieką, a św. Mikołaj biskup niech wyprasza potrzebne łaski w odważnym dawaniu świadectwa o Chrystusie. Szczęść Boże w pracy na Niwie Pańskiej w Brzezinach.
 12. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17:00 dla rodziców i starszych parafian, w sobotę o godz. 15:00 dla dzieci i młodzieży, a w niedzielę po sumie dla pracujących oraz w kaplicy w Jaszczurowej po Mszy Św. o godz. 9:00. Natomiast w kaplicy w Berdechowie od godz. 11.30 Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. diakona Szczepana Węglowskiego w niedzielę o godz. 15:00.
 13. Za tydzień w niedzielę będzie składka na ubezpieczenie kościoła parafialnego, kaplic, budynków parafialnych. Prosimy o ofiarność.
 14. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie członków Rady Duszpasterskiej na plebanii, obecność wszystkich obowiązkowa.
 15. Zachęceni przez Ojca Św. Franciszka do spełnienia uczynków miłosierdzia – Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazał skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”. Dzieci w szkołach podstawowych otrzymają skarbonki, które będą składane w darach ofiarnych w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Ofiary będą przeznaczone na pomoc osobom starszym i leczenie chorych dzieci.
 16. Zapraszamy do lektury duchowej: Niedziela – temat nru Odkłamywanie historii, a także Lourdes – szpital Boga; Źródło – warto przeczytać artykuł Historie miłosne; Nasza Arka nr specjalny poświęcony św. Jakubowi – Polska droga św. Jakuba Camino Polaco oraz Droga do bierzmowania, zgłoszą się: Chmura Agnieszka, Chmura Karolina, Ciołkosz Patryk, Czech Maciej i Depowski Patryk.
 17. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 18. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.