SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  3. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny.
  4. We wtorek o 18:30 Msza Św. ku czci św. Brygidy, patronki Europy oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem do św. O. Pio. Po nabożeństwie próba chóru.
  5. W środę wsp. św. Kingi, dziewicy, patronki samorządowców i Policji. Zapraszamy na poranną Eucharystię.
  6. W czwartek 25 lipca przypada wsp. św. Jakuba, apostoła i dawne wsp. św. Krzysztofa, patronów kierowców. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. poświęcamy wodą święconą pojazdy. Dzisiaj rozpoczynamy 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ministranci do puszek w bramie kościelnej będą zbierać ofiary oraz rozdawać obrazki ze św. Krzysztofem.
  7. W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: Niedziela – wywiad z abp. Stanisławem Gądeckim o sytuacji Kościoła w Polsce oraz Źródło – Najważniejszą modlitwą jest Msza Św.
  9. W ostatnim czasie do kontenera na cmentarzu ktoś wrzucił 3 worki domowych śmieci. Takie zachowanie jest krzywdą wyrządzoną rodzinie p. Wojnarowskich, opiekujących się cmentarzem. Cmentarz jest miejscem świętym, a takie zachowanie nie przystoi chrześcijaninowi, należy zabrać z powrotem śmieci do domu i wyznać taki grzech na spowiedzi.
  10. Bóg zapłać za dekorację ołtarzy w kwiaty oraz porządek w kościele i na zewnątrz. Pracowali: Bożena i Anna Panek, Krystyn Szydło, Teresa Lepak, Wiktoria Lepak, Marek Wojnarowski i Maria Pacocha. Na sobotę prosimy parafian od nr. 564-575. Odpowiedzialnymi są Jan Gabor i Janina Święch
  11. W imieniu organizatorów zapraszamy na Piknik Rodzinny, dzisiaj o godz. 16:00. Przypominamy o zamknięciu przejazdu przez parking. Do przysiółka Łęg będzie można dojechać drogą koło cmentarza.
  12. Dyrektor GOKiW zaprasza młodzież, szczególnie z KSMu, na spotkanie organizacyjne, dotyczące Wielopolandii, które odbędzie się we wtorek o 19:00 w sali GOKiW w Wielopolu. Wielopolandia odbędzie się 4. sierpnia, a w razie deszczowej pogody – 11. sierpnia.
  13. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.