TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 listopada 2018

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. Dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na WSD w Rzeszowie.
  3. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny w naszej diecezji. Jest ona patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji życzymy młodzieży wytrwałości w dążeniu do celów, które wyznaczała sobie ich bł. Patronka. Młodzież zaprasza dziś na okolicznościową inscenizację oraz na śpiewaną Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15:00.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Na sumie w naszym kościele do grona ministrantów zostaną przyjęci nowi kandydaci. Natomiast w parafii Niedźwiada odpust parafialny – suma o godz. 11:00. Ze względu na odpust Msza Św. w kaplicy na Berdechowie będzie o godz. 9:00.
  5. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 16:00 oraz w niedzielę o 15:00.
  6. W poniedziałek katecheza dla bierzmowanych kl. III gimn. Zabieramy Pismo Św.
  7. We wtorek Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. zbiórka młodszej grupy ministrantów. Próba chóru rozpoczyna się o 17:30. Prosimy o punktualność.
  8. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele: o naszym Panu Organiście Grzegorzu Piękosiu, scholankach, członkach Grupy Uwielbienia oraz chórzystach naszego parafialnego Chóru Gloria. W tym dniu zapraszamy na Eucharystię, na której będzie śpiewał nasz Chór.
  9. W piątek 23. dzień miesiąca: nabożeństwo do św. o. Pio po Mszy Św. wieczornej.
  10. W sobotę, o godz. 15:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. 7 SP.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela: temat nru Biało- Czerwona; Źródło: temat nru Biało- czerwoni do boju; Wolność i miłość­ – czasopismo o tematyce trzeźwościowej,
  12. Rozpoczęły się przygotowania do Orszaku Trzech Króli. Od 12-30 listopada można oddawać głosy na wielbłąda. Ministranci będą rozdawać ulotki informujące o zasadach oddawania głosów.
  13. Jeszcze do dziś można dostarczyć złom srebra, przeznaczony na przetopienie i wytworzenie Sercańskich krzyżyków, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc misjonarzom w Czadzie.
  14. W związku ze zbliżającą się zimą na ogrzewanie kościoła, kaplic w Jaszczurowej i Berdechowie i domu parafialnego prosimy parafian o ofiarę 50 złotych od numeru. Młodzież gimnazjalna klas VIII SP i III gim. w najbliższy poniedziałek na spotkaniu otrzyma zeszyty na poszczególne rejony. Do zeszytu wpisujemy składaną ofiarę, własnoręczny podpis, a ofiarę przekazujemy rejonowym. Prosimy parafian o życzliwe przyjęcie młodzieży. Prosimy także o uregulowanie brakujących wpłat dla p. Organisty – 50 zł, na sprzątanie cmentarza dla p. Wojnarowskich – 50 zł, dla p. Kościelnych – minimum 40 zł, a dziękujemy za ofiarę 50 zł; oraz na prace przy obiektach parafialnych – 150 zł od numeru. Za poniesiony trud ofiary służące utrzymaniu mienia parafialnego składamy młodzieży i rodzicom Bóg zapłać.
  15. Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę na tematy związane z opieką domową w sposób praktyczny, to właśnie dla Ciebie organizujemy bezpłatne warsztaty z udziałem ekspertów do spraw opieki nad osobami niesamodzielnymi. Podczas warsztatów profesjonaliści nauczą m. in. prawidłowej pielęgnacji i toalety chorego, dobierania odpowiednich wyrobów chłonnych oraz przedstawią techniki, profilaktyki przeciwodleżynowej. Udział w warsztatach da możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistą nt konkretnego problemu, z którym sobie nie radzisz. Dlatego warto poświęcić swój czas na przeanalizowanie sytuacji, po to by po warsztatach zadać praktykowi konkretne pytania, które dotyczą podopiecznego. Warsztaty odbędą się na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Termin do wyboru 19.11 15:00-18:00 lub 20.11 9:00-12:00 oraz 12:30-15:30. Kontakt tel. 570-444-064
  16. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.