OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2017

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
 2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
 3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 7.15. Kontynuujemy także modlitwę nowennową do Dzieciątka Jezus.
 4. W poniedziałek od godz. 8:30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, prosimy zgłaszać ich w dniu dzisiejszym do nas kapłanów.
 5. We wtorek po Mszy świętej o godz. 16.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy świętej wieczornej o godz. 16.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę, 23 dzień miesiąca, a więc nabożeństwo do św. Pio z Pietrelciny po porannej Mszy Św..
 8. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym do godz. 12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 15:00.
 9. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. W Wielopolu spowiedź jest w piątek, a w sobotę w Łączkach Kucharskich przez cały dzień. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
 10. W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia prosimy parafian, w szczególności mężczyzn o pomoc w ubieraniu choinek i przygotowaniu ozdób na stroiki oraz pomoc przy ustawianiu wystroju szopki. Prosimy parafian w czwartek 21 grudnia od numeru 591 do 625. Odpowiedzialnymi są: Maria Pietrucha i Krzysztof Wójcik.
 11. ożone nowe rynny przy kaplicy w Jaszczurowej. Koszt wymiany rynien wraz z robocizną wyniósł 1750 zł. Ponadto zostały zakupione dwa komplety haftowanych obrusów do kaplicy w Jaszczurowej w kwocie 2313 zł oraz dwa komplety obrusów haftowanych do kaplicy w Berdechowie w kwocie 1800 zł. Mamy prośbę o sponsorów na zapłatę za obrusy lub o zbiórkę wśród członkiń i członków Róż Różańcowych.
 12. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
 13. Przypominamy, że w każdej katolickiej rodzinie na stole wigilijnym powinien się znaleźć opłatek, którego wzięły z kościoła i kaplic tylko parafianie z 303 domów na 560 numerów. W tym ostatnim tygodniu adwentu zabierzmy do domów opłatki, wystawione w kościele i kaplicach.
 14. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o północy. Składka na tej Mszy Św. przeznaczona na Fundusz obrony życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, znajdujących się w trudnej sytuacji.
 15. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian na czuwanie przy Żłóbku przed Pasterką na godzinę 23:00. Czuwanie poprowadzi młodzież z Grupy Uwielbienia pod kierunkiem pana Grzegorza Piękoś i pani Anny Gąsior wraz z zespołem instrumentalnym. Zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania po Wigilii w domach i przed Pasterką.
 16. 25 grudnia, w Boże Narodzenie porządek Mszy Św. tak jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy Św. o godz. 15:00.
 17. Ministranci w bramie kościelnej rozprowadzają świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prosimy o otwartość naszych serc. Ministranci także rozprowadzają prasę katolicką. W „Niedzieli” m.in. Tajemnice Jasnej góry, w Źródle ciekawy artykuł przygotowujący do Bożego Narodzenia pt. Już niedługo narodziny życia.
 18. GOKiW zaprasza na Kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez twórców Ludowych z naszej Gminy, który odbędzie się 18 XII (poniedziałek) w godz. 8:00-16:00 w Ośrodku Kultury w Wielopolu. Ponadto informuje, że są jeszcze wolne miejsca na Bal Sylwestrowy. Informacje pod telefonem lub osobiście.
 19. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.