JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 czerwca 2018

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 18:30.
  3. Dzisiaj w Jaszczurowej od godz. 14:00 Piknik Rodzinny. W planie zabawy dla dzieci, występy zespołu muzycznego i loteria
  4. We wtorek nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy Św. wieczornej.
  5. W środę na godz. 18:30 przyjadą kapłani z roku święceń śp. ks. Tomasza Świerada, którzy odprawią w Jego intencji Mszę Św., z racji przypadającej rocznicy śmierci.
  6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 w kościele parafialnym i w kaplicy w Jaszczurowej, a o godz. 10:00 w kaplicy w Berdechowie podziękujemy za wszystkie otrzymane łaski w ciągu roku szkolnego oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  7. Spowiedź przed ukończeniem roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół będzie w czwartek od godz. 17.30; jest także możliwość spowiedzi w tygodniu przed każdą mszą św. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego odpoczynku. Wakacje to czas odpoczynku od zajęć szkolnych, nie zapominajmy o modlitwie, Eucharystii i dobrym świadectwie wiary.
  8. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencji naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  9. W sobotę także przypada 23. dzień miesiąca – nabożeństwo do św. Pio z Pietrelciny w połączeniu z litanią do Serca Jezusowego.
  10. Msza Św. w sobotę będzie o godz. 17:00 ze względu na mecz i ognisko ministrantów i lektorów z całej parafii: Brzezin, Jaszczurowej i Berdechowa.
  11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  12. Bóg zapłać za porządek w kościele i przystrojenie ołtarzy w kwiaty. Pracowali: Mateusz Wojnarowski, Barbara Świętoń, Joanna Chmura, Irena Kowalik, Grażyna Wojnarowska, Joanna Strzępek, Karolina i Katarzyna Zelek. Kwiaty do chrzcielnicy ofiarowała Danuta Godek. Na przyszłą sobotę proszeni są parafianie od nr 154-167. Odpowiedzialnymi są Bernadeta Szetela i Czesława Ludwin.
  13. Dziś po sumie w Wielopolu o godz. 12:15 odbędzie się spektakl Cynamonowy Pył. A w najbliższą niedzielę wszyscy mieszkańcy Gminy są zaproszeni na VI Koncert Chórów im. St. Świerada, który rozpocznie się Mszą Św. o godz. 16:00 w Wielopolu.
  14. Zbliża się czas zapisów na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Grupa Św. Barbary z Ropczyc zaprasza młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi na wspólne pielgrzymowanie. Zapisy 15 lipca o godz. 15:00 w Sanktuarium Królowej Rodzin w Ropczycach.
  15. Dekanalny Duszpasterz Nauczycieli zaprasza na 81. Pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę na 2 lipca (tj. poniedziałek). Plan na plakacie.
  16. Gminne Koło Prawa i Sprawiedliwości zaprasza na spotkanie z posłem Kazimierzem Moskalem,  senatorem Zdzisławem Pupą oraz Tomaszem Nowakowskim – wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 11:00 w Sali GOKiW w Wielopolu.
  17. Zachęcamy do lektury duchowej: Niedziela – temat nru „Męskie sprawy: jestem tatą to moja kariera”; Źródło – ciekawy artykuł 40. rocznica wyboru papieża Polaka.
  18. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.