OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 sierpnia 2018 r.

 1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
 2. 4. sierpnia wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymom możemy towarzyszyć dzięki audycjom Radia Via.
 3. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
 4. W poniedziałek 6. dzień miesiąca – nabożeństwo do św. Mikołaja w int. rodzin z przysiółków Podkościele i Łęg od nr 411-461. Zachęcamy do napisania próśb i podziękowań, które składamy do koszyczka pod chórem wraz z dobrowolną ofiarą na Mszę Św. Odpowiedzialnymi są: Marian Błoniarz, Bernadeta Ślusarczyk, Wiesława Ludwin, Bronisława Sikora.
 5. We wtorek nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii.
 6. We wtorek po nabożeństwie próba chóru.
 7. W związku ze zbliżającym się świętem MB Zielnej prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych do poświęcenia na sumę 15 sierpnia. W tym roku przypada rocznica 100-u lecia odzyskania niepodległości – nasz biskup Jan zachęca, aby wieńce zawierały w sobie elementy patriotyczne.
 8. Dożynki diecezjalne zostały zaplanowane na 26 sierpnia w katedrze Rzeszowskiej. Program rozpoczyna się od 11:00
 9. Przypominamy o zapisach na ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej z naszej parafii na zimowych feriach 11-17 lutego. W związku z wyjazdem ks. Łukasza na turnus młodzieżowy prosimy o jak najszybsze zapisy w zakrystii. Poniżej podany jest link do strony, na której trzeba wprowadzić swoje dane osobowe. Przy zapisach dołączamy zaliczkę 1000 zł. LINK DO ZAPISÓW:https://wwwgen.sykon.pl/afiliacjaariadna1B/agx/misjatravel2www/index.php?rewrite=on&tourop=agx&agentx=misjatravel2www&szukaj=szukaj_wycieczki&adults=2&onepage=20&wylot=2019-02-11&powrot=2019-02-17&tourop_hotel=MISJATRAVEL%7CZIEMIA+SWIETA+Z+RZE+PAX+HB&md=9265837f1bd37817d7486695d2542f2f&validPlace=aa1B&tttest=1&top=MISJATRAVEL&agentx2=misjatravel2www
 10. Bóg zapłać za piękną dekorację ołtarzy w kwiaty, porządek w kościele i na zewnątrz. Pracowali: Katarzyna, Agnieszka i Dominik Kwiatek, Edyta i Dominik Wodzisz, Łucja i Seweryn Strzałka, Wiesława Matoga i Tadeusz Szczepanik. Na przyszłą sobotę prosimy parafian od nr 263-279. Odpowiedzialnymi są: Elżbieta Świstak i Katarzyna Rus. Prosimy o kontakt z p. kościelną.
 11. W zeszłym tygodniu zostały zakupione kwiaty w doniczkach na boczne ołtarze. Będziemy dekorować ołtarze w prezbiterium ciętymi kwiatami. Część pozostałych ofiar będzie przeznaczana na sprzęt do sprzątania kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury duchowej. Źródło – temat: Pielgrzymowanie to stan ducha; Niedziela – temat: Europa ducha o św. Edycie Stein.
 13. W minionym tygodniu zostało założone subkonto Parafialnego Zespołu Caritas dla Pana Jana Makucha, mieszkającego w naszej parafii. Pan Jan dwa lata temu zachorował na białaczkę limfatyczną, po długich i żmudnych badaniach znalazł się dawca szpiku. Rodzina potrzebuje pomocy finansowej, na wyjazdy do Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii w Gliwicach (400 km w jedną stronę), badania, lekarstwa, dietę i przystosowanie pomieszczenia do kwarantanny po przeszczepie. Zachęcamy wszystkich do składania ofiar na ten cel przelewając pieniądze na podany na tablicy ogłoszeń numer konta Zespołu Caritas z dopiskiem „dla Janka”. Nie przechodźmy obojętnie obok. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń lub na Facebooku parafialnym.
 14. W środę minionego tygodnia spalił się dom mieszkalny p. Heleny i Jana Wojnarowskich na Baju. W związku z tragedią rodziny w przyszłą niedzielę członkowie Rady Duszpasterskiej i Caritasu będą zbierać ofiary dla poszkodowanej rodziny. Prosimy o ofiarność.
 15. Urząd Gminy w Wielopolu informuje, że trwa nabór dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w projekcie Nowa Jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały. Nabór prowadzony jest do 10 sierpnia.
 16. Zaproszenie GOKiW i Parafii w Wielopolu na Tradycyjny Wielopolski Odpust 15 sierpnia na godz. 11:00.
 17. Komenda Powiatowa Policji informuje, że na drogach naszego powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z XXV Rzeszowskim Rajdem Samochodowym. 11 sierpnia w godz. 8:15-17:45 ten rajd będzie przebiegał przez teren naszej miejscowości. Trasa Rajdu podana na mapie na tablicy ogłoszeń.
 18. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
 19. W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Barwiński. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…