OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2017 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne na tacę. Sprawę misji powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić ją na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.
  Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
  - w poniedziałek członkinie Róży Haliny Andreasik
  - we wtorek członkinie Róży Izabeli Nowak
  - w środę członkinie Róży Barbary Chmura
  - w czwartek członkinie Róży Grażyny Wojnarowskiej
  - w piątek młodzież z KSM-u
  - w sobotę członkinie Róży Teresy Dziok
  - w niedzielę członkinie Róży Bernadety Zajchowskiej
  - w kaplicy w Jaszczurowej członkinie Róży Heleny Błażejewskiej i członkowie Róży Ojców Edwarda Błoniarz
  - w kaplicy w Berdechowie członkowie Róży Ojców Mariana Sikory
 2. W poniedziałek, 23 dzień miesiąca, nabożeństwo do św. Pio z Pietrelciny połączone z różańcem.
 3. We wtorek nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. O 16.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.
 4. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. III gimn. w kościele.
 5. Bóg zapłać za bardzo pięknie udekorowany kościół w kwiaty oraz porządek w świątyni i na zewnątrz. Pracowali: Jadwiga Susz, Wanda Wiśniowska, Barbara Łaszczyk, Bernadeta Wojnarowska, Agata Marecka, Małgorzata Zajchowska, Andrzej Furtek i Tadeusz Łękawski. Na sobotę prosimy parafian od nr 541-570. Odpowiedzialnymi są: Małgorzata Longosz i Robert Wiśniowski.
 6. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada święto rocznicy poświęcenia kościoła własnego.
 7. Zapraszamy do lektury duchowej: w Niedzieli dołączona kartka na wypominki oraz artykuły misyjne; w Źródle Sprawozdanie z Różańca do granic;
 8. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego informuje, że organizowany jest przegląd opryskiwaczy ciągnikowych w dniu 24.10.2017 r. (wtorek) o godz. 10.00 w Kółku Rolniczym w Brzezinach.
 9. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim zaprasza dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat na zajęcia plastyczne. Szczegóły podane zostaną przy zapisach od dnia 23.10.2017 r. (pon.) do 27.10.2017 r. (pt.) telefonicznie lub osobiście w Bibliotece w Wielopolu.
 10. Patroni tego tygodnia:
  w poniedziałek św. Józef Bilczewsk
  we wtorek bł. Jan Balicki
  w sobotę śś. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz
 11. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odeszła śp. Renata Wrześniak, polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek…