Hurtownia Kawy ETIN 2021

Hurtownia kawy

Zapach parzonej kawy to woń nie tylko charakterystyczna ale również pozytywnie kojarzona. Właśnie ten aromat jest wszechobecny w kawiarniach, gdzie przychodzimy, żeby napić się kawy najwyższej jakości. Jednak gdzie można kupić kawę, która ma wiele aromatu i posiada jakość na najwyższym poziomie?

Czy warto sprawdzić ofertę hurtowni kaw?

Hurtowania Kawy Etin Group Sp. z o.o.

Takie napoje jak kawa nie powinny być kupowane w pierwszym lepszym sklepie. Znacznie lepiej jest poszukać specjalistycznej hurtowni, która posiada szeroką ofertę ziaren, ponieważ istnieje wiele gatunków kawy. Przecież napary z kawy pijemy nie tylko dla efektu pobudzenia, ale również i dla jej charakterystycznego posmaku. Wiemy, że preferencje gatunkowe wynikają z personalnych upodobań co do smaku. Arabika jest bardzo popularnym gatunkiem głównie dzięki delikatnemu smakowi, docenionemu przez kawoszy na całym świecie. Ze względu na to Arabiki jest bardzo dużo w większości hurtowni, gdyż każda kawiarnia powinna zaopatrzyć się w ten typ kawy. Popularną kawą jest również Robusta, której smak jest zdecydowanie intensywniejszy i bardziej pobudza. Ze względu na to mieszanki tych dwóch kaw są warte zakupu, ponieważ fuzja łagodnych nut Arabiki oraz intensywności Robusty to jedna z najchętniej kupowanych mieszanek.

Kupowanie kaw w hurtowniach jest zdecydowanie bardziej opłacalne dla większych firm oraz kawiarni, gdyż ceny są o wiele korzystniejsze. Czy nie lepiej jest zajrzeć do dobrze wyposażonej hurtowni z kawami i zrobić zamówienie, niż szukać w poszczególnych sklepach produktów? Dodatkowo, zakup pojemniejszych opakowań jest zdecydowanie bardziej opłacalny, a te z kolei są dostępne raczej tylko i wyłącznie w hurtowniach.

Kawa mielona czy lepiej w ziarnach?

Koneserzy kawy prowadzą spory o to, która z kaw - mielona czy w ziarnach - jest lepsza. To zagadnienie okazuje się być tak problematyczne, ponieważ ta kwestia jest raczej sprawą indywidualną i zależy od osoby spożywającej ten napar. Jednym z głównych czynników jest posiadany sprzęt i w jaki sposób kawa zostaje przygotowana. Jeżeli preferujesz szybkie rozwiązania w postaci wsypania mieszanki do kubka i zalania jej wodą, to od razu wiadomo, że praktyczniej będzie zaopatrywać się w kawę mieloną, w przypadku jeśli posiadasz dostęp do ekspresu do kawy i preferujesz jej nieco bardziej intensywny smak, kawa ziarnista to będzie strzał w dziesiątkę. Należy gruntownie przemyśleć, który wariant kawy może być trafionym wyborem nie tylko dla Ciebie, ale równocześnie i dla Twoich klientów, ze względu na to każda kawiarnia, restauracja a także biuro powinno posiadać oba te typy kawy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto pić kawę

hurtownia kawy ziarnistej cena

Niektóre osoby nie są w stanie zacząć dnia bez filiżanki kawy, która doda im chęci do życia. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu napój wytworzony z ziaren nawy posiada pobudzającą kofeinę, stymulującą organizm człowieka. Kawa również bardzo dobrze działa na metabolizm i przyspiesza proces odchudzania, ze względu na to jest rekomendowana osobom, które chcą zrzucić nadmierne kilogramy. Co więcej, prawidłowo parzona kawa może być sposobem na zapobieganie nowotworom oraz przeciwdziałaniu chorobom serca, ale zdania na ten temat nie są zgodne. Najnowsze doniesienia ze świata medycyny mówią także, że kawa może nawet zapobiegać depresji oraz działa na intelegencję poprzez odpowiednią stymulację mózgu. W końcu jednym z najważniejszych powodów, dla których warto jest po prostu wypić kawę, jest oczywiście jej wyjątkowy smak a także aromat. Dlatego jeśli zdecydujesz się zrobić większe zapasy kawy najwyższej jakości, warto znaleźć dobrą hurtownię, która oferuje wiele gatunków mieszanek.