Londyńska Chelsea zagwarantowała sobie kwalifikację do meczu finałowego rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi! Zawodnicy prowadzeni przez Tuchela dali radę ograć Tottenham FC wynikiem 1 do 0 po ekscytującym starciu!

Londyńska Chelsea zagwarantowała sobie kwalifikację do meczu finałowego rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi! Zawodnicy prowadzeni przez Tuchela dali radę ograć Tottenham FC wynikiem 1 do 0 po ekscytującym starciu!

Na wieczór w środę sympatycy futbolu z Wysp skoncentrowani byli na meczu, który był rozgrywany pomiędzy Chelsea FC, a Tottenhamem FC. Stawka tego pojedynku była bardzo wysoka, gdyż wygrany półfinałowej rywalizacji miał wywalczyć kwalifikację do finału Pucharu Angielskiej Ligi! Chelsea Londyn, która wygrała rezultatem dwa do zera na swoim boisku w trakcie pierwszego pojedynku obu drużyn się okazała znacznie aktywniejsza. Rzecz jasna nie oznaczało to, iż w spotkaniu rewanżowym brakować będzie bardzo emocjonujących chwil. Nic bardziej mylnego od początku do końca futbolowi wielbiciele mieli szansę oglądać genialne widowisko. Piłkarze prowadzeni przez Conte Antonio bez żadnych wątpliwości mieli nadzieję na pozytywny rezultat, lecz zespół Chelsea FC momentalnie ruszyła do ataku. Gracze Tuchela Thomasa wyszli na prowadzenie już po osiemnastu minutach, gdy po fantastycznym zagraniu Mounta Masona futbolówkę do siatki skierował Reudiger Antonio.

Bez żadnych wątpliwości to był świetny start meczu dla Chelsea Londyn, która znacznie zbliżyła się w taki sposób do finału Pucharu Ligi Angielskiej. Od tego momentu gracze Tottenhamu Londyn odrobić musieli już 3 trafienia, by chociażby doprowadzić do dodatkowego czasu gry. Było to naprawdę trudne zadanie. Fani piłki nożnej zgromadzeni na trybunach w stolicy Anglii mogli mieć też sporo powodów do złości z powodu systemu VAR. Aż dwa razy sędzia prowadzący to spotkanie dyktował rzut karny dla gospodarzy, jednakże dwa razy też był zmuszony te decyzję anulować po obejrzeniu powtórki poprzez wykorzystanie VARu. Mimo wszystko gracze Tottenhamu FC dalej walczyli o pozytywny wynik i zdołali nawet zdobyć gola. Tutaj jednak ponownie musiał interweniować VAR i arbiter prowadzący ten mecz zasygnalizował, iż kapitan reprezentacji Anglii w chwili podania był na spalonym. Chelsea z Londynu w końcowym rozrachunku wygrała tą batalię rezultatem 1:0 i zagra w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej przeciwnikiem będzie Arsenal FC albo Liverpool FC.