Niezwykłe emocje podczas finałowego meczu rozgrywek Europe League między Eintrachtem Frankfurt, a Rangers z Glasgow!

Warto przyznać, że w aktualnym sezonie rozgrywki Europa League były naprawdę pasjonujące. Bardzo trudno było przewidzieć głównego faworyta do finalnego zwycięstwa, a wielbiciele piłkarscy zyskali możliwość śledzić naprawdę dużo fenomenalnych pojedynków. W fazie pucharowej zmagań Ligi Europejskiej wystąpiła FC Barcelona, która wyeliminowana została z Pucharu Europy i bez większych wątpliwości to było gigantyczną niespodzianką. Gracze Barcelony start sezonu mieli trudny, ale w rundzie wiosennej zaprezentowali się znacznie lepiej. Mnóstwo piłkarskich specjalistów twierdziło, że głównym faworytem do wygranej w Europa League jest właśnie Barca. To wszystko odmieniło się w momencie, kiedy do Hiszpanii przyleciał Eintracht Frankfurt. Zawodnicy Dumy Katalonii ponieśli porażkę z niemiecką drużyną 2:3 i zostali całkowicie zdziwieni. I odtąd zaczęła się niezwykła dyspozycja piłkarzy Eintrachtu.

Drużyna niemiecka zdołała awansować do finałowego meczu zmagań w Europa League, gdzie drużyna Rangers z Glasgow była ich przeciwnikiem. Drużyna ze Szkocji także wybitnie radziła sobie podczas tej edycji Ligi Europy i na pewno był to właściwy oponent dla ekipy z Niemiec. Na wielki finał Europa League, który był rozgrywany w Sewilli przyleciało naprawdę dużo piłkarskich fanów. I właśnie z tego powodu na stadionie mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe futbolowe święto. Starcie to było niezwykle wyrównane i warto wziąć to pod uwagę. Jednak gracze Rangersów troszkę lepiej je rozpoczęli i zdołali objąć prowadzenie 1:0. Zawodnicy niemieckiej drużyny jednak nie zamierzali poddać się, i właśnie dlatego kilkanaście minut później odpowiedzieli bramką. Nie nie mieliśmy okazji zobaczyć już bramek do ostatnich chwil batalii finałowej i dlatego arbiter zarządził dogrywkę. Jedenastki zdecydować miały o zwycięzcy Ligi Europy, ponieważ w trakcie dogrywki też nie padła bramka decydująca. Podczas jedenastek lepszą ekipą okazał się Eintracht z Frankfurtu, który wygrał rezultatem 3 do 2. Dla dużego grona fanów zespołu z Niemiec była to z pewnością fantastyczna sytuacja.