W trakcie spotkania półfinałowego baraży o Mistrzostwa Świata były niezwykłe emocje!

W minionym tygodniu sympatycy piłki nożnej z całej Europy z zainteresowaniem oczekiwali na pojedynek kadry Szkocji z narodową reprezentacją Ukrainy. Jeszcze kilka miesięcy temu byłoby to całkowicie zwyczajne starcie, jednak okoliczności uległy znacznej zmianie. Pierwotnie to barażowe spotkanie miało być rozegrane trzy miesiące temu, jednak przeszkodziła w tym inwazja rosyjskich wojsk na teren Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy zaapelowała o przesunięcie starcia, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska. Nowy termin został ustalony na czerwiec i obie drużyny były uszykowane do walki. Bez wątpienia naprawdę trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa w tym meczu barażowym. Piłkarze narodowej drużyny Ukrainy podeszli do tego meczu z olbrzymią motywacją, aby udowodnić światu, że są zmotywowani a także przygotowani do rywalizacji na murawie.

Drużyna Szkocji natomiast chciała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Trener od samego początku krzyczał do swoich piłkarzy, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Reprezentacja narodowa Ukrainy jest znana z tego, iż potrafi tworzyć niesamowicie błyskawiczne kontry, które najczęściej oznaczają bramkę. Należy zaznaczyć, iż to spotkanie było naprawdę niezwykle intrygujące. Reprezentanci Ukrainy byli jednak tego wieczoru zdecydowanie lepsi od swoich przeciwników. Bramkę numer 1 zdołali ustrzelić w 33 minucie, kiedy do siatki dał radę trafić Jarmołenko. Prezentacją dobrze zorganizowanej gry reprezentantów Ukrainy, którzy z powodzeniem studzili zapędy ofensywne narodowej drużyny Szkocji pierwsze 45 minut tego pojedynku. Wynikiem 1 do 0 dla reprezentacji Ukrainy skończyła się pierwsza połowa pojedynku barażowego. Mieliśmy możliwość podziwiać aż 3 bramki w drugiej połowie spotkania. Raz do siatki strzelali szkoccy piłkarze, a dwa razy gracze kadry Ukrainy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść naszych sąsiadów. Dzięki tej wygranej narodowa reprezentacja Ukrainy wciąż ma szansę dostać się na mundial, który będzie się odbywać w Katarze.