W tym roku premierowy dzień najnowszego PS5

W tym roku premierowy dzień najnowszego PS5

Jeszcze w zeszłym roku obiecano, iż w bieżącym roku japońska firma Sony pokaże światu swoje najnowsze dziecko, to jest PS5. Co prawda pośród graczy dalej ceniona jest poprzednia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią miało być słabsze. Aczkolwiek Sony zdecydowało się na stworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, a konsumenci nie mogą się jej już doczekać.

Świeże zastosowania technologiczne w PlayStation5

Japońska firma Sony kilka razy już pokazywała, iż bywa pionierem na rynku oraz jest w stanie zdziwić swoich klientów. PlayStation4 postawiła wysoką poprzeczkę dla konkurentów - wszystko dzięki kompletnie innowacyjnej jakości, jakiej wcześniej nie zaprezentowała żadna inna firma. Wysoce wyczulone DualShocki, gry najwyższej generacji, graficzne efekty - gracze bez wątpienia potrafili docenić tego typu wspomniane szczegóły oraz dzięki temu teraz PS4 okazuje się być najszybciej zarabiającą konsolą do gier w historii.

Oczywiście nie obyło się bez kłopotów z początku premiery - Japończycy mieli zamiar przeskoczyć wszystkie technologie (co faktycznie im wyszło), ale dzień premiery oraz wcześniejsze zaprezentowanie konsoli wzbudziły mieszane odczucia. Klientom, obeznanym z rewolucyjną konsolą PS3, nie w stu procentach przypasowały chociażby kontrolery, gdyż z początku wydawało się, że są bardzo niekomfortowe w użyciu. W końcowej wersji pady mają nieco podmienioną formę, ale kłopotem zostawała premierowa wersja PS4. Konsola nadmiernie przegrzewała się, urządzenie było w stanie także samodzielnie się resetować.

Rzecz jasna po uwagach graczy i poprawach wprowadzanych na bieżąco, było jasne, że mimo wszystko firma Sony podąża w pożądaną stronę, a wypuszczona konsola do gier posiada miano szlagierowej. Oczywiście nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele graczy niesamowicie ciepło wspomina.

A czy PS5 się okaże podobnym sukcesem?

Najprawdopodobniej każdy człowiek i pasjonat technologicznych nowinek ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się najnowszej konsoli. Firma Sony potwierdziła, iż gry znane z PlayStation4 zadziałają na nowszej konsoli (lecz nie podziała odwrotnie, co wielu graczom się nie podoba). Pojawiły się na tę chwilę pierwsze informacje o problemach z preorderami - mówią, że firma Sony nie nadąża z produkowaniem, aczkolwiek nie jesteśmy pewni, czy nie są to aby tylko kłamliwe hejty. W necie pojawiają się następne informacje także o tym, iż konsola PlayStation5 może mieć teoretycznie kłopot z rozdzielczością 4k. Jednakże i tutaj nie wiadomo, co jest rzeczywistością. Prawdy dowiemy się w dniu premiery, to jest 19 listopada 2020.