Woodstock 2018

Woodstock 2018

Po raz pierwszy największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju, odbywał się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, musiał zmienić ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga ogromne rzesze fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i ewoluował z biegiem lat. Na jego szybki rozwój wpływało nie tylko coraz większe zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość występów gwiazd zagranicznych oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba fanów festiwalu waha się między 300 a 750 tysięcy. Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowy, a porządku pilnują odpowiednie służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival wiele razy nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Osoby, które od lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, panującym na nim, klimatem i atmosferą przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, pozwalającym na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej wiele warsztatów i spotkań, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z ciekawymi osobami, poddać się medytacji oraz zgłębiać wiedzę z przeróżnych tematów.

Jednego można być pewnym – warto przeżyć choć raz cudowne momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje wielka szansa, że doświadczając tych emocji, również zostaniesz fanem festiwalu i wrócisz na Pol'and'Rock za rok!