Wybory na prezydenta w Ameryce rozpoczynają się już niedługo

Wybory na prezydenta w Ameryce rozpoczynają się już niedługo

W tym roku mieszkańcy AAmeryki będą wybierać kolejną głowę państwa. W tej chwili ten urząd odbywa Donald Trump i zdecydowanie stara się on o następną kadencję. Mimo wszystko konkurenci również się starają i na kilkadziesiąt dni przed wyborami jest możliwość zapoznać się z publiczną opinią. Jak przedstawia się sytuacja na obecną chwilę? Szanse którego kandydata będą największe? W porównaniu z ostatnimi wyborami, najpoważniejszy konkurent Donalda Trumpa ma znacznie większą przewagę.

Joe Biden, kandydat frakcji demokratycznej, posiada ponad 7% wyższość nad teraźniejszym prezydentem Stanów. wyborczy sztab Donalda Trumpa nie przejmuje się tym i nie uważa, aby teraźniejsze sondy oddawały przyszły wynik głosowania. W 2016 roku sytuacja była nieco podobna - Hillary Clinton w zeszłym głosowaniu również prowadziła, jednakże jej przewaga nie była aż tak duża. Było to wyłącznie 2,3 procenta. Pomimo że Clinton miała przewagę oraz dostała więcej głosów, biorąc pod uwagę całe Stany, została pokonana w starciu z obecnym prezydentem.

Co interesujące, w Ameryce nie stanowi o liczba poszczególnych głosów nie decyduje o wygranej. Przeważający okazuje się wybór elektorów - we wszystkich stanach określona jest ich ilość i zależy ona od populacji w danym stanie. Pięć stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania - walkę toczy ze sobą przede wszystkim.

W każdym z wyżej wymienionych stanów sondaże różnią się. W części stanów przewodzi Donald Trump, w innych stanach kandydat Demokratów. Sytuacja zatem okazuje się nie być jednoznaczna. Dużo zdecydowanie zależy od ogólnych punktów widzenia w danej części Stanów Zjednoczonych - zdarza się, że mieszkańcy reprezentują postawy typowo republikańskie, a czasem są to demokratyczne postawy. Mimo to nawet w częściach Stanów Zjednoczonych przede wszystkim republikańskich w ostatnich latach zaszły znaczące zmiany. Sporo dzięki młodym ludziom, którzy przedstawiają stosunkowo liberalne postawy, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie domy. Tego typu głosy mogą mieć duży wpływ na wskazanie przyszłego reprezentanta państwa.

A w jaki sposób wyglądać będą wybory w dobie koronawirusa? Przez koronawirusa głosowanie zostanie wydłużone, bo rozpoczynają się dokładnie niedługo. Spora liczba obywateli ma zamiar głosować korespondencyjną metodą.

Należy więc poczekać na dalszy rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę zeszłe wybory, nic nie jest do końca stuprocentowo pewne i sugerowanie się badaniami okazać się może błędne.