Koło Misyjne

KOŁO  MISYJNE

Koło Misyjne działające w naszej parafii jest organizacją wspomagającą modlitwą i ofiarą działalność misyjną Kościoła. Jest to skrótowa nazwa używana – a pełna brzmi Papieskie Dzieło Misyjne Dzieciom.

Koło Misyjne zostało wskrzeszone w naszej parafii w 2009 roku, aby pobudzić młodych ludzi do modlitwy, ale również zainteresowania sprawami misji. Obecnie jest kontynuowane przez ks. Damiana Jacka, który jest opiekunem.

100_4680

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Uczestnicy poznają różne kraje misyjne, pracę misjonarzy, życiorysy patronów misji. Ponadto przygotowują liturgiczną oprawę Mszy Świętych w Każdy pierwszy piątek miesiąca. W miesiącu październiku prowadzą różaniec w różnych językach.

Nasi młodzi artyści przygotowują każdego roku w Okresie Wielkanocnym „Misterium Męki Pańskiej”, natomiast w Okresie Bożego Narodzenia „Jasełka”

Jasełka 2013