Cheeze  LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA – BRZEZINY

Liturgiczna Służba Ołtarza, popularnie zwana ministrantami. Termin łaciński ministrare oznacza „służyć, pomagać”. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy św. i podczas innych nabożeństw liturgicznych.

W naszej parafii młodzi chłopcy od trzeciej klasy począwszy rozpoczynają swoją przygodę z Bogiem przy ołtarzu. Powoli zdobywając i nabywając umiejętności.

W całej parafii przy ołtarzu służy regularnie ponad 40 ministrantów. Jest to łączna liczba ministrantów z Brzezin oraz kaplic dojazdowych w Berdechowie i Jaszczurowej.

Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu, zazwyczaj w soboty.  Grupy podzielone są na dyżury.

Hymn ministrantów:

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie
to nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
i świecić jak słońce jasno.

Naprzód przebojem młodzi rycerze
Do walki z grzechem swej duszy
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty
Z nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w górę swe czoła.
Przed nami życie rozkwita w wiośnie
Odważnie, bo Jezus woła.