Milan pokonał Romę i w ten sposób zdołał nadrobić parę punktów do lidera tabeli Interu FC! Wielbiciele piłkarscy mieli szansę obejrzeć fantastyczne spotkanie w rozgrywkach włoskiej ligi!

Milan pokonał Romę i w ten sposób zdołał nadrobić parę punktów do lidera tabeli Interu FC! Wielbiciele piłkarscy mieli szansę obejrzeć fantastyczne spotkanie w rozgrywkach włoskiej ligi!

Nie da się ukryć, że w obecnie trwającym sezonie włoska liga prezentuje się o wiele bardziej intrygująco niż w minionych sezonach. Na naprawdę emocjonujące mecze może się przekładać to, iż każda drużyna posiada kadrę przepełnioną świetnymi piłkarzami. Możemy też pomyśleć, że włoskie klub zrobiły się znacznie odważniejsze po tym, jak pierwszy raz od wielu lat to nie Juventus FC zwyciężył mistrzowski tytuł Serie A. Triumf Interu w Serie A udowodnił, że każda ekipa może próbować rywalizować o mistrzostwo kraju. W obecnej sytuacji wskazać głównego faworyta do tytułu mistrzowskiego, ponieważ czołówka tabeli tegorocznego sezonu jest niesamowicie wyrównana. Dzisiaj to Inter lideruje w tabeli Serie A, jednak do zakończenia sezonu pozostało jeszcze mnóstwo spotkań. Milan, który rywalizował z Romą trenowaną przez trenera Jose Mourinho to jeszcze jedna drużyna z Mediolanu, która rywalizuje o mistrza kraju.

To starcie zawodnicy Milanu rozpoczęli fantastycznie i dobrze wziąć to pod uwagę. Już po piętnastu minutach prowadzili wynikiem dwa do zera i zdawało się, że mają bieg tego pojedynku pod absolutną kontrolą. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Mourinho starali się odkręcić zły rezultat, jednakże błędy popełnione w pierwszym kwadransie meczu były zbyt istotne. W końcówce pierwszych 45 minut pojedynku drużyna ze stolicy zdołała ustrzelić kontaktową bramkę, co bez najmniejszych wątpliwości wlało otuchę w serca kibiców tej drużyny. Tammy Abraham wykorzystał fantastyczne podanie od Pellegriniego i w 40 minucie trafił do siatki. Zawodnicy AC Milan nie planowali jednak wyczekiwać do końcowego gwizdka arbitra i non stop przygotowywali kontry na pole karne stołecznej drużyny. Trzeciego gola zdobył Rafael Leao na osiem minut przed końcem i ostatecznie AC Milan wygrał rezultatem 3 do 1. Na zwiększenie rezultatu AC Milan wypracował sobie okazję w końcowych minutach meczu, ale z jedenastu metrów nie zdołał strzelić Ibrahimović, ponieważ jego strzał zdołał wybronić Rui Patricio.