Niemiecka kadra zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Starego Kontynentu! W finałowym meczu piłkarze zespołu niemieckiego zwyciężyli zespół Portugalii!

Niemiecka kadra po przerwie 2 letniej siada na europejski piedestał w młodzieżowej piłce nożnej. Zawodnicy trenowani przez selekcjonera Stefana Kuntza triumfowali po niezwykle pasjonującym spotkaniu z ekipą z Portugalii wynikiem 1:0. To był trzeci pod rząd finał Mistrzostw Europy młodzieżowych dla graczy niemieckiej drużyny. Niemieccy reprezentanci w trakcie dwóch ubiegłych pojedynków dwa razy się mierzyli z zespołem z Hiszpanii. Cztery lata temu narodowa drużyna Niemiec ograła drużynę narodową z Hiszpanii. Zawodnicy ekipy Hiszpanii po 2 latach się zrewanżowali i wygrali w spotkaniu finałowym dwa do jednego. Niemiecka drużyna narodowa we wspomnianym wyżej przypadku zobligowana była się zmagać z portugalskim zespołem, która też marzyła o tym by sięgnąć po to wyjątkowe trofeum. Reprezentanci niemieccy finalnie wygrali wynikiem 1:0, a decydujące trafienie strzelił Nmecha na początku drugiej połowy.