Po wygranej nad Lechem z Poznania rezultatem trzy do jednego Raków sięgnął po Puchar Polski!

Mieszane emocje potrafią wzbudzać polskie rozgrywki piłki nożnej wśród piłkarskich kibiców z naszego kraju. Zdarzyć się mogą takie sytuacje, gdy chcemy dopingować naszych reprezentantów ze wszystkich swoich i mamy okazję odczuwać zadowolenie. Często na popisy polskich zespołów piłkarskich trudno się spogląda i takich sytuacji też nie brakuje. W kontekście finałowego meczu zmagań o Puchar Polski mogliśmy liczyć na pasjonujący pojedynek i ciężko było temu zaprzeczyć. I w istocie należy podkreślić, iż spotkanie finałowe było niezwykle ekscytujące. Przeciwko sobie stanęły poznański Lech i częstochowski Raków, w tym momencie dwie najlepsze piłkarskie ekipy w Polsce. Te dwa zespoły toczą bój ze sobą także o to, kto za dwie kolejki zostanie zwycięzcom piłkarskich rozgrywek w Polsce.

W rezultacie stawka meczu o Puchar Polski na pewno była zdecydowanie większa. Pokonanie największego rywala do mistrzowskiego tytułu w tak kluczowym starciu to z całą pewnością potężny cios. Wygrany jak to z reguły bywa mógł być wyłącznie jeden pomimo tego, że obie drużyny liczyły na zwycięstwo. I w przypadku tego pojedynku o wiele lepszą piłkarską drużyną by tego dnia Raków z Częstochowy. Piłkarze szkoleni przez selekcjonera Marka Papuszna zaprezentowali niesamowite predyspozycje piłkarskie. Okazali się zespołem skuteczniejszym od poznańskiego Lecha pod niemalże każdym elementem i trudno nie zgodzić się z tym, iż zasłużyli na końcowy triumf. Finalny rezultat finałowego meczu pomiędzy Rakowem z Częstochowy, a Lechem Poznań to 3:1. W trakcie tego meczu było wiele emocji, lecz zawodnicy częstochowskiego Rakowa przez cały czas kontrolowali sytuację. Na prowadzenie zdołali wyjść naprawdę szybko, ponieważ już po 6 minutach i już prowadzenia i już tego prowadzenia nie oddali. Przed końcem pierwszej połowy Raków z Częstochowy zdobył bramkę numer dwa, która umożliwiła im wyjść na drugie 45. minut z ogromny zapasem. Zawodnicy Poznańskiego Lecha próbowali nadrobić straty w drugich 45. minutach, ale byli w stanie strzelić tylko jednego gola. Chwilę przed zakończeniem spotkania do bramki strzelili piłkarze częstochowskiego Rakowa i tym samym przypieczętowali swój triumf w starciu finałowym zmagań pucharu krajowego.